Back to top

Gaidai

Тактика дрібних кроків

Sorry, this entry is only available in Українська. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Один з прийомів самоорганізації, який допоміг мені стати професійним фотографом. Це про самоорганізацію. Попереджу що питань з мотивацією у мене не було. Справа не в мотивації, а в тактиці втілення ідей.

На початку моєї творчої діяльності я багато знімав. Потім це все треба було обробити, надрукувати контрольки, та відібрати світлини на збільшення.Головне в цьому було, це аналіз своїх з’ьомок. Важливо було закінчити процес створення фотографії збільшеним відбитком. А з цим у мене виникали проблеми. Справа втому, що я тоді був більш перфекціоністом ніж тепер. Я хотів друкувати свої шедеври ретельно підготувавшись. Розкласти лабораторію у ванній кімнаті, або у спальні, підготувати розчини, все приладдя, негативи, різний фотопапір – весь цей ритуал був приємний, але ж клопіткий. Тому я виділяв для цієї дії цілий день. Але це вдавалося рідко, бо було багато інших справ включно з фотодруком замовних фото, треба ж було заробляти. Але я не хотів це змішувати. Таким чином, контрольки накопичувались, а відбиткі я не встигав друкувати. Я втрачав зворотній зв’язок всього процесу, відчував невдоволеність собою. Та от десь прочитав про маленькі кроки, та вирішив скористатися прийомом.

Тепер я вирішив, що кожний запуск лабораторії, кожна робота по фотодруку повинна закінчитися друкуванням однієї творчої фотографії. Однієї. Саме в цьому і є сенс цієї методи. Тільки один відбиток. Важко не зробити всього одного відбитка. Якщо я цілий день друкував репродукції для художників та стомився, все одно зробити всього одну “свою” фотогафію не важко. Так почала наповнюватись коробка готових відбитків, непомітно одна до однієї. Іноді після “обов’язкової” однієї друкував другу та третю.

Ця тактика не для кожного, є люди не потребующі таких викрутасів. Ті що організовані, правильні – їм це не потрібно. А для нас неправильних це вихід.

Написав про це, бо бачу по своїх студентах, що їм це може знадобитись.

Дрібні кроки сунуть справу вперед, з часом кількість та размір кроків стають не суттєвими. Більш того, дрібні кроки просувають нас незворотньо та потужно.